Syyskokouksessa päätettyä

Yhdistyksen syyskokous pidettiin 11.11.2015. Toimintasuunnitelma hyväksyttiin ja siitä voi todeta Rinkan toimivan aktiivisesti ensi vuonnakin.  Uusia tapahtumia ovat keväällä suunnistuskurssi ja lintujen tiirailuilta. Keväällä myös frisbeegolffataan yhdessä ja hortoillaan yrttien parissa luonnossa. Perinteinen hiihtomatka on ensi vuonna naapuriyhdistyksen Armonlaakson Vaeltajien järjestettävänä. Rinkan jäsenillä on mahdollisuus osallistua siihen.

Tutustu toimintasuunnitelmaan: Toimintasuunnitelma vuodelle 2016 (pdf 305 kt).

Jäsenmaksut säilyvät ennallaan. Jäsenmaksulla saa edelleenkin osallistua monipuoliseen toimintaan sekä vuokrata lomaosakkeita ja retkivälineitä kohtuuhintaan. Lisänä tulevat Suomen Ladun valtakunnalliset jäsenedut (mm. Latu&Polku-lehti). Yhdistyksen oma jäsentiedote toimitetaan ensi vuonnakin postissa kotiin asti. Ja ei hätää jos se menee vahingossa lehtikeräykseen – sähköinen jäsentiedote löytyy aina Rinkan verkkosivujen Arkistosta.

kuva_lumikenkavarusteet_talvi2014
Näitä varusteita käytetään ensi talvenakin! Kuvamuisto viime talven lumikenkäkurssilta. (Kuva Tarja Aittala)