Tapahtumakalenteri uudistunut

Tapahtumat näkyvät nyt uudella tavalla Suomen Ladun uudistamassa palvelussa. Napauttamalla Ajankohtaista-palstan alapuolella olevaa Tapahtumakalenteri-linkkiä, pääset selaamaan Raision Rinkan tapahtumia. Tapahtumakalenterin yläosassa voit kätevästi etsiä muidenkin alueiden tapahtumia, esimerkiksi lajin tai tason mukaan.

Tapahtuman sijaintitiedon saat karttaa napauttamalla esiin. Karttaa voit suurentaa plus-merkistä. Lisätiedot saat näkyviin ao. kohtaa napauttamalla. Lisätiedoista selviää mm. ilmoittautumis- ja varaustautumistiedot sekä myös muita yhdistyksen tietoja.

kuva_tapahtumakalenteri
Näkymä tapahtumakalenterista. Kuva näkyy paremmin, kun napautat sitä.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yhdistyksen toimintaa koskevat tiedot ja tarkemmat tiedot esim. lomaosakkeista löydät jatkossakin Raision Rinkan omilta verkkosivuilta.