Koronapandemia peruu ja siirtää yhdistyksen tapahtumia edelleen 31.7.2020 asti

Raision Rinkka on päättänyt jatkaa tapahtumiensa perumista tai siirtämistä 31.7.2020 saakka. Raision Rinkka ei myöskään vuokraa vapaita Kiilopään, Äkäslompolon tai Rukan lomaosakeviikkoja, jotka osuvat ajalle 31.7.2020 asti.

Päätöksen lähtökohtana on viranomaisten suositus harrastustoimintaan liittyvien kokoontumisten välttämisestä, jotta koronaviruksen leviäminen saadaan ehkäistyksi. Noudatamme myös Suomen Ladun laatimia periaatteita.

Raision Rinkka seuraa ja noudattaa kaikessa toiminnassaan Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen ja valtioneuvoston linjauksia liittyen koronaviruksen aiheuttamaan epidemiaan. Tiedotamme heti, jos valtionhallinnon linjauksissa tapahtuu muutoksia, jotka vaikuttavat myös yhdistyksen toimintaan.

Kannustamme ulkoiluun ja luonnosta nauttimiseen omatoimisesti ja vastuullisesti, ulkoiluetikettiä noudattaen.

Lisätietoa

Armi Laamanen, puheenjohtaja

armi.laamanen(at)gmail.com

kuva_ulkoiluetiketti