Raision Rinkka mukana kävelykilometrikisassa

kävely

 

 

 

 

 

 

Yhdistys osallistui viime vuonna ensimmäistä kertaa polkupyöräkilometrikisaan. Joukkuekisa oli suosittu ja tänä vuonna osallistumme pyöräilykisaan jo toisen kerran. Päätimme myös osallistua kävelykilometrikisaan, koska kävely on yhdistyksen avainlaji.

Kävelykilometrikisaa käydään 1.5.2021 alkaen 31.10.2021 asti. Kilometrien kertymistä voi seurata Kävelykilometrikisan verkkosivuilla joukkuekohtaisesti. Joukkueemme nimi on sama kuin polkupyöräkisassa eli rinkka2021.

Kävelykilometrikisaan pitää rekisteröityä. Rekisteröinti ja ilmoittautuminen joukkueeseen tapahtuu osoitteessa https://kavelykilometrikisa.fi. Teimme rekisteröinnistä myös ohjeen, josta voi olla apua. Lataa ohje tästä linkistä (pdf 3 Mt).

Rekisteröinnin jälkeen on käveltyjen kilometrien kirjaaminen sekä oman ja joukkueen edistymisen seuranta mahdollista.

Lisätietoa

Tarja Aittala
tarja.aittala(at)gmail.com